WF-KaPeR dla Windows

 

Nowoczesna technologia

 

WF-KaPeR dla Windows jest komputerowym systemem przeznaczonym do prowadzenia księgowości opartej na księdze przychodów i rozchodów lub ryczałtowej ewidencji sprzedaży. Program umożliwia obliczanie i drukowanie deklaracji podatkowych, rozliczanie prywatnych samochodów, emisję dokumentów księgowych i wiele innych.

WF-KaPeR dla Windows zawiera mechanizm ewidencjonowania środków trwałych oraz odliczania miesięcznych odpisów amortyzacyjnych. Umożliwia ewidencję wyposażenia zakupionego dla potrzeb firmy nie sklasyfikowanego jako środki trwałe. Program pozwala także na obsługę wynagrodzeń oraz tworzenia deklaracji dla ZUS i Urzędu Skarbowego.

WF-KaPeR dla Windows jest funkcjonalną kontynuacją dobrze znanej na polskim rynku wersji DOS-owej programu, obecnej na rynku od kilku lat. Jest on wynikiem połączenia dotychczasowych bogatych doświadczeń firmy, jako producenta aplikacji biznesowych, z możliwościami, jakie daje zastosowanie najnowszych technologii informatycznych. Program jest w pełni kompatybilny ze środowiskiem i interfejsem Microsoft Windows – pracuje pod kontrolą Windows 95, 98, 2000, NT, maksymalnie wykorzystując zalety każdego z tych systemów operacyjnych.

Nowoczesna technologia

Istotną zmianą gwarantującą stabilność, wydajność, skalowalność i bezpieczeństwo danych, to zastosowanie w przetwarzaniu danych technologii klient-serwer, opartej na serwerze baz danych MS SQL Server 7.0 firmy Microsoft. Uzyskujemy dzięki temu znaczny skok prędkości przetwarzania informacji oraz poprawę stabilności i bezpieczeństwa danych. Dodatkowo powstają nieograniczone możliwości przetwarzania danych zawartych w systemie przez inne aplikacje Windows (Excel, Acces, itp.), a także wykorzystania internetu jako medium do komunikacji z partnerami handlowymi (oferty na stronach www, wymiana dokumentów, zamówienia on line, sklepy internetowe). Wszystko to składa się na nowoczesny i zaawansowany technologicznie produkt, który może zaspokoić potrzeby zarówno małych firm jak i tych większych, bardziej wymagających.

1.Stabilny, wydajny, skalowalny i otwarty.

WF-KaPeR dla Windows (SQL) może pracować zarówno na pojedynczym stanowisku jak i w sieci komputerowej. W instalacjach do 5 stanowisk system oparty jest o MS SQL Server w wersji Desktop lub MSDE (wariant bezpłatny). Oba rozwiązania charakteryzują się małymi wymaganiami sprzętowymi, dużą wydajnością i stabilnością. W wersjach sieciowych powyżej 5 stanowisk stosuje się MS SQL Server w wersji Standard lub Enterprise, który gwarantuje dodatkowo szybszą obsługę dużej grupy użytkowników. Dzięki temu możliwa jest rozbudowa systemu od pojedynczej instalacji na jednym komputerze, po wielostanowiskowe instalacje sieciowe z wykorzystaniem wydajnych wieloprocesorowych serwerów.

Technologia klient-serwer (Microsoft SQL Server) oznacza również wysoką odporność baz danych na wszelkie awarie końcówek w sieci komputerowej. System śledzenia transakcji pozwala natychmiast odbudować integralność danych i kontynuować bezpieczną pracę systemu. Technologia klient-serwer to także zmniejszenie obciążenia sieci komputerowej oraz znaczący wzrost prędkości pracy, umożliwiający sprawne przetwarzanie nawet bardzo dużej ilości danych.

Dane zawarte w systemie WF-KaPeR dla Windows mogą być łatwo przetwarzane i obrabiane przez aplikacje Microsoft (Excel, Acces, itp.) oraz inne, korzystające z mechanizmów ODBC.

2. Przyjazny i ergonomiczny interfejs użytkownika, elastyczny i łatwo konfigurowalny

Przejrzysty interfejs programu WF-KaPeR dla Windows (SQL) w pełni wykorzystuje zalety środowiska Windows. W większości przypadków można swobodnie manipulować ilością i sposobem ułożenia danych na ekranie oraz zapamiętać taki układ jako prywatną, domyślną konfigurację. Dotyczy to większości okien programu WF-KaPeR dla Windows (SQL). Zadbano przy tym o prostotę i ergonomię obsługi programu, szybki i wygodny dostęp do najczęściej używanych funkcji. Ogromną zaletą programu WF-KaPeR dla Windows (SQL), zwłaszcza dla dotychczasowych użytkowników wersji DOS-owej, jest zachowanie starej „klawiszologii”, co znacznie usprawnia obsługę programu w nowym środowisku, za pomocą klawiatury. Istnieje także możliwość wyboru standardowej „klawiszologii” Windows lub stworzenie własnej definicji.

3. Bogactwo mechanizmów dostępu do danych oraz ich analizy

Program WF-KaPeR dla Windows (SQL) wyposażono w bogaty system zapytań filtrujących, pozwalający na łatwe wyszukiwanie i selekcję informacji według dowolnych kryteriów. Użytkownik może na własny użytek zbudować dowolne wyrażenie filtrujące, następnie zapamiętać je i wielokrotnie wykorzystywać w przyszłości. Na szczególną uwagę zasługuje możliwość hierarchicznego segregowania danych poprzez drzewa filtrów, w które wyposażono większość okien programu.

4. Zaawansowany system zabezpieczeń

Każdy użytkownik systemu WF-KaPeR dla Windows (SQL) ma przypisany unikatowy identyfikator i hasło oraz zostaje przydzielony do jednej lub też kilku grup użytkowników. Daje to w konsekwencji możliwość stworzenia bardzo szczelnego systemu zabezpieczeń.